FotoSkoda.cz Podrobte své fotky revizi profíky a zlepšete Vaše fotografické umění

Novinky z FotoŠkoda - vše kolem fotografie pod jednou střechou

Více na webu Centra FotoŠkoda.

Tipy pro lepší focení

Street foto B&W

Tématem naší poslední letošní soutěže je street fotografie v black and white provedení.

Street foto B&W >

Probouzení jarní přírody – fotíme makro

Teplé sluneční paprsky nás pomalu začínají ohřívat, odhazujeme svršky a do přírody nás to táhne mnohem více. A s foťákem zvláště, neboť příroda se probouzí ze zimního spánku a začíná se vybarvovat do pestré palety odstínů.

Čtěte více >

Zimní krajina ve fotografii

Pro fotografy je zimní krajina výzvou. Vše vypadá docela jinak, syté odstíny jsou vystřídány tlumenějšími, slunce se na obloze vyskytuje po kratší dobu a vytváří delší stíny.

Přejít >

HDR - Svět ve veselých barvách

Nervy, trpělivost a chuť vidět svět v mnohem veselejších barvách. To jsou podle ostříleného fotografa Petra Jana Juračky základní předpoklady k tomu, abyste dělali dobré HDR fotografie.

Přejít >

Nebojte se fotit

Ve videoseriálu vám mladý fotograf Tomáš Hercog pomůže s focením začít tak, abyste se již nemuseli bát pořizovat skvělé snímky. V každém díle se dozvíte výborné rady pro danou situaci.

Více zde >

Jak fotografovat akt

Fotografování aktů si pravděpodobně vyzkoušel nebo určitě vyzkouší téměř každý fotograf. Důvody mohou být různé – např. inspirace a chuť si vyzkoušet nafotografovat nahé tělo jako např. Helmut Newton, Sam Haskins nebo Tono Stano.

Přejít >

Jak fotografovat design

Nejprve bychom si měli uvědomit, co vlastně slovo design znamená. Použijeme – li je jako sloveso, znamená navrhovat, plánovat, zamýšlet, koncipovat. Nafotografovat myšlenku nebo nápad nelze – fotografie potřebuje zcela konkrétní a reálné objekty.

Přejít >